KotiKäyttötarkoituksetÄlä heitä vanhoja pyyhkeitä pois: 11 hyödyllistä käyttötarkoitusta kotiin ja keittiöön

Älä heitä vanhoja pyyhkeitä pois: 11 hyödyllistä käyttötarkoitusta kotiin ja keittiöön

Nopeasti kuluvat pyyhkeet heitetään usein pois, vaikka ne voivat vielä kestää! Tähän artikkeliin olemme keränneet 11 ideaa vanhojen pyyhkeiden uudelleenkäyttöön ympäri taloa.

Taloudellisten hyötyjen lisäksi pidennät näennäisesti tarpeettomien esineiden käyttöikää.On siis aika varustautua mielikuvituksella ja saksilla!

Ensinnäkin, pyyhejätteet voidaan käyttää ommella kotitekoisia tossuja , jotka ovat aivan normaalin näköisiä.

Toiseksi, pienistä froteepyyhkeiden jäänteistä, jotka on sidottu muoviverkolla, saa pehmeän ja jalkoja miellyttävän maton.

Nopeasti kuluvat pyyhkeet heitetään usein pois, vaikka ne voivat vielä kestää! Tähän artikkeliin olemme keränneet 11 ideaa vanhojen pyyhkeiden uudelleenkäyttöön ympäri taloa.

Taloudellisten hyötyjen lisäksi pidennät näennäisesti tarpeettomien esineiden käyttöikää.On siis aika varustautua mielikuvituksella ja saksilla!

Ensinnäkin, pyyhejätteet voidaan käyttää ommella kotitekoisia tossuja , jotka ovat aivan normaalin näköisiä.

Nopeasti kuluvat pyyhkeet heitetään usein pois, vaikka ne voivat vielä kestää! Tähän artikkeliin olemme keränneet 11 ideaa vanhojen pyyhkeiden uudelleenkäyttöön ympäri taloa.

Taloudellisten hyötyjen lisäksi pidennät näennäisesti tarpeettomien esineiden käyttöikää.On siis aika varustautua mielikuvituksella ja saksilla!

Nopeasti kuluvat pyyhkeet heitetään usein pois, vaikka ne voivat vielä kestää! Tähän artikkeliin olemme keränneet 11 ideaa vanhojen pyyhkeiden uudelleenkäyttöön ympäri taloa.

Näillä yksinkertaisilla lifehackeillä voit valmistaa hyödyllisiä esineitä keittiöön, kylpyhuoneeseen, sisustukseen ja lemmikkieläinten hoitoon.Taloudellisten etujen lisäksi pidennät näennäisesti tarpeettomien tavaroiden käyttöikää.On siis aika varustautua mielikuvituksella ja saksilla!

Ensiksi pyyheliinajätteitä voidaan käyttää ompelemaan kotitekoisia tossuja , joilla on aivan normaali ulkonäkö.

Toiseksi, pienistä froteepyyhkeiden jäänteistä, jotka on sidottu muoviverkolla, saa pehmeän ja jalkoja miellyttävän maton.

Kolmanneksi, taitavasti ommeltuja pyyhkeiden paloja voidaan käyttää lasten leluina tai kylpykoristeina.

Neljänneksi, riekaleet sopivat täydellisesti mopin kiinnikkeeksi – ompele niihin vain napit.

Viidenneksi pyyhkeistä on helppo tehdä kirkkaanvärisiä keittiökäsineitä koristelemalla ne nauhoilla.

Kuudenneksi, värikkäistä pyyhkeenjätteistä tehty monikerroksinen matto koristaa kylpyhuonetta.

Seitsemänneksi, kangasliinan jämät sopivat hyvin keittiön lautasliinoiksi kaupasta ostettujen sijaan.

Kahdeksanneksi, vanhasta pyyhkeestä voi helposti tehdä tukevan rantakassin.

Yhdeksänneksi, kierretty pyyherulla muuttuu jalkahierojaksi suihkussa tai kylpyammeessa.

Kymmenenneksi, pyyhe toimii loistavana lemmikkieläinten makuualustana tai tyynynä.

Yhdestoista, pyyhejätteet voidaan käyttää ompeluun järjestäjät ja kosmetiikkalaukut.

Kuten huomaatte, vanhoja pyyhkeitä voi käyttää hyvin luovilla ja hyödyllisillä tavoilla! Niistä saa ihania kodin lisävarusteita, jotka säästävät aikaa ja rahaa.Näytä mielikuvituksesi, ja ensisilmäyksellä tylsät asiat muuttuvat tarpeellisiksi ja omaperäisiksi sisustusesineiksi! Kokeile ideoitamme tai keksi omia malleja.

Quelle: pogovorim.by

Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinenhttps://nastola-seura.fi/tietoja-kirjoittajasta-kari-hyvarinen/
Kari Hyvärinen Nastola-seuran tarkoitus on tiivistetty sen säännöissä: Herättää ja ylläpitää kotiseudun asukkaiden kiinnostusta ja rakkautta Nastolan menneisyyttä ja monipuolista kehitystä kohtaan ottaen huomioon kotiseudun paikalliset erityispiirteet. Toivottavasti viestini on tuonut teille paitsi hyötyä myös oppimisen iloa. Olen yrittänyt kovasti, yrittänyt kaikkea kirjoittamaani ja haluan välittää sen teille rakkaudella. Hyvä lukija, kiitos huomiostasi!
RELATED ARTICLES

4 KOMMENTIT

  1. En todellakaan heitä vanhoja pyyhkeitä pois turhaan! Ne voivat vielä saada uuden elämän monessa eri käyttötarkoituksessa. Kiitos vinkistä!

  2. Nopeasti kuluvat pyyhkeet heitetään usein pois, vaikka ne voivat vielä kestää! Tähän artikkeliin olemme keränneet 11 ideaa vanhojen pyyhkeiden uudelleenkäyttöön ympäri taloa. Taloudellisten hyötyjen lisäksi pidennät näennäisesti tarpeettomien esineiden käyttöikää. On siis aika varustautua mielikuvituksella ja saksilla! Ensinnäkin, pyyhejätteet voidaan käyttää ommella kotitekoisia tossuja, jotka ovat aivan normaalin näköisiä. Toiseksi, pienistä froteepyyhkeiden jäänteistä, jotka on sidottu muoviverkolla, saa pehmeän ja jalkoja miellyttävän maton. Näillä yksinkertaisilla lifehackei

  3. En usko, että vanhoja pyyhkeitä kannattaa heittää pois niin nopeasti! Niillä voi keksiä vaikka mitä hyödyllistä kotona ja keittiössä. Itse olen tehnyt vanhoista pyyhkeistä pehmeän maton ja jopa kotitekoisia tossuja. Aina kannattaa käyttää mielikuvitusta ennen kuin luovuttaa!

  4. Nopeasti kuluvat pyyhkeet heitetään usein pois, vaikka ne voivat vielä kestää! Tähän artikkeliin olemme keränneet 11 ideaa vanhojen pyyhkeiden uudelleenkäyttöön ympäri taloa. Taloudellisten hyötyjen lisäksi pidennät näennäisesti tarpeettomien esineiden käyttöikää. On siis aika varustautua mielikuvituksella ja saksilla! Ensinnäkin, pyyhejätteet voidaan käyttää ommella kotitekoisia tossuja, jotka ovat aivan normaalin näköisiä.

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

Am beliebtesten