KotiKeittiön niksitKeittiösienen piilokäytöt: 8 hyödyllistä käyttötapaa kokeneilta emänniltä

Keittiösienen piilokäytöt: 8 hyödyllistä käyttötapaa kokeneilta emänniltä

Käytetty astianpesusieni päätyy yleensä roskiin.Siitä voi kuitenkin olla hyötyä!

Tässä on 8 tapaa käyttää vanha keittiösieni uudelleen ympäri taloa.Nämä yksinkertaiset, mutta tehokkaat, elämää parantavat life hackit auttavat sinua säästämään rahaa erikoistuotteiden ostamisessa ja pääsemään eroon hankaluuksista kotitaloudessasi.

Ensinnäkin voit poistaa epämiellyttävät hajut jääkaapista keittiösienellä – laita se vain yön yli sinne ruokasoodan kanssa.

Toiseksi, ehkäistäksesi naarmuja huonekaluja siirrellessäsi, laita sieniä jalkojen alle.

Kolmanneksi, sieni imee täydellisesti kosteutta hammasharjakupin pohjasta ja estää homeen muodostumisen.

Neljänneksi, se voi poistaa vedot tukkimalla aukot ikkunoista.

Viidenneksi keittiösieni auttaa pitämään vihannekset tuoreina jääkaapissa imemällä ylimääräisen kosteuden.

Kuudenneksi, voit käyttää sieniä varovasti levittääksesi tuotetta nahkakenkiin.

Seitsemänneksi, voit käyttää sieniä piknik-pussiin laitettavan jään sijasta – jäädyttää sen pussissa.

Kahdeksanneksi, keittiösieni poistaa hellävaraisesti eläinkarvat matosta.

Kuten huomaat, käytettyjä sieniä ei kannata heittää pois – niillä voi tehdä vielä paljon! Muutaman yksinkertaisen ja tehokkaan keittiösienielämän ja keittiösienien avulla löydät niille todellista käyttöä ympäri taloa.Anna tälle kotitaloustavaralle toinen elämä ja säästät paljon erikoistuotteiden ostamisessa!

Quelle: pogovorim.by

Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinenhttps://nastola-seura.fi/tietoja-kirjoittajasta-kari-hyvarinen/
Kari Hyvärinen Nastola-seuran tarkoitus on tiivistetty sen säännöissä: Herättää ja ylläpitää kotiseudun asukkaiden kiinnostusta ja rakkautta Nastolan menneisyyttä ja monipuolista kehitystä kohtaan ottaen huomioon kotiseudun paikalliset erityispiirteet. Toivottavasti viestini on tuonut teille paitsi hyötyä myös oppimisen iloa. Olen yrittänyt kovasti, yrittänyt kaikkea kirjoittamaani ja haluan välittää sen teille rakkaudella. Hyvä lukija, kiitos huomiostasi!
RELATED ARTICLES

4 KOMMENTIT

    • Kyllä, voit ehdottomasti käyttää keittiösientä muiden tavaroiden puhdistamiseen ja ylläpitoon! Esimerkiksi voit pyyhkiä siivouksessa pölyä huonekaluilta tai pesupöydältä keittiösienellä. Lisäksi voit käyttää sitä myös poistamaan tahroja esimerkiksi seiniltä tai lattioilta. Keittiösieni on monipuolinen apuväline kodin siivouksessa!

  1. Vanhasta keittiösienestä on todella paljon hyötyä! Kierrätys on ekoteko, ja nämä vinkit auttavat säästämään rahaa ja pitämään kodin siistinä. Kiitos hyvistä ideoista!

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

Am beliebtesten