KotiKäyttötarkoituksetÄlä heitä vanhaa pallodedoaasi pois: 5 hyödyllistä käyttötarkoitusta kotitaloudessa

Älä heitä vanhaa pallodedoaasi pois: 5 hyödyllistä käyttötarkoitusta kotitaloudessa

Muovi on erittäin haitallista ympäristölle.Vaikka sen tuotannon vähentäminen on mahdotonta, jokainen voi vähentää henkilökohtaista muovinkulutustaan.Katsotaanpa muutama vinkki muovisen pallodödödoranttisi uudelleenkäyttöön, jotta säästät rahaa ja autat ympäristöä.

Ensinnäkin, levittämällä deodoranttia nenäsillalle pääset eroon siitä ongelmasta, että silmälasit liukuvat pois, kun työskentelet tietokoneella.

Toiseksi, deodorantti pidentää kuivuneiden huopakärkikynien käyttöikää – pyyhkäise sitä vain pohjan päälle, niin tussi kirjoittaa taas kirkkaasti.

Kolmanneksi, poistamalla pallon tyhjästä deodorantista, sitä voidaan käyttää kätevänä saippua-annostelijana retkeilyyn.

Neljänneksi deodorantista tulisi edullinen vaatekaapin aromi.

Viidenneksi se voisi korvata kalliin partavaahtogeelin yksinkertaisesti juoksuttamalla sitä iholle.

Kokeneiden emäntien mukaan jokainen voi vähentää uuden muovin kulutusta ja auttaa ympäristöä näillä nikseillä.

Quelle: pogovorim.by

Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinen Nastola-seuran tarkoitus on tiivistetty sen säännöissä: Herättää ja ylläpitää kotiseudun asukkaiden kiinnostusta ja rakkautta Nastolan menneisyyttä ja monipuolista kehitystä kohtaan ottaen huomioon kotiseudun paikalliset erityispiirteet. Toivottavasti viestini on tuonut teille paitsi hyötyä myös oppimisen iloa. Olen yrittänyt kovasti, yrittänyt kaikkea kirjoittamaani ja haluan välittää sen teille rakkaudella. Hyvä lukija, kiitos huomiostasi!
RELATED ARTICLES

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

- Advertisment -

Am beliebtesten