KotiEstilo de vidaUna mirada llamativa y abierta: haz que tus ojos parezcan más grandes...

Una mirada llamativa y abierta: haz que tus ojos parezcan más grandes con estos 3 productos estrella

Olga Gorbunova, maquilladora, artista de cejas y peluquera, en una conversación con el portal «¡Y ahora presta atención!» contó cómo se puede utilizar el maquillaje para agrandar visualmente los ojos.Para ello, aconsejó utilizar sombra de ojos, máscara de pestañas y lápiz de ojos.

Aplica una sombra de color claro en el párpado móvil y en las comisuras interiores de los ojos.Esto iluminará los ojos y abrirá la mirada.Con la máscara, levanta las pestañas de raíz para crear una mirada levantada.

Aplica kajal (lápiz de ojos) beige o claro en el borde inferior interno del párpado.Esto hará que los ojos parezcan más expresivos y abiertos.

«Las flechas gráficas o difuminadas, además de colorear el espacio entre las pestañas, abren visualmente los ojos y hacen que la mirada resulte atractiva.Técnicas de maquillaje de ojos brillantes, como el smokey eye y otras, en las que se pintan los párpados superior e inferior.Cuanto más ancho se pinta el párpado inferior, más grande parece el ojo.Las pestañas alargadas o los haces de pestañas desechables para el maquillaje harán que los ojos parezcan más brillantes y visualmente más grandes’, añade Gorbunova.

Anteriormente contó qué peinados ocultarán todos los defectos de la cara.

Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinenhttps://nastola-seura.fi/tietoja-kirjoittajasta-kari-hyvarinen/
Kari Hyvärinen Nastola-seuran tarkoitus on tiivistetty sen säännöissä: Herättää ja ylläpitää kotiseudun asukkaiden kiinnostusta ja rakkautta Nastolan menneisyyttä ja monipuolista kehitystä kohtaan ottaen huomioon kotiseudun paikalliset erityispiirteet. Toivottavasti viestini on tuonut teille paitsi hyötyä myös oppimisen iloa. Olen yrittänyt kovasti, yrittänyt kaikkea kirjoittamaani ja haluan välittää sen teille rakkaudella. Hyvä lukija, kiitos huomiostasi!
RELATED ARTICLES

4 KOMMENTIT

    • Kyllä, nämä tuotteet sopivat myös herkille silmille, kunhan valitset hypoallergeenisia vaihtoehtoja.Tärkeää on myös poistaa meikki huolellisesti ennen nukkumaanmenoa estääksesi ärsytyksen.Olga Gorbunova on todellinen asiantuntija ja hänen vinkkinsä ovat varmasti hyödyllisiä!

  1. Lisäämällä vaaleaa luomiväriä liikkuvalle luomelle ja silmien sisäkulmiin valaisee silmiä ja avaa katseen.Mascara nostaa ripset tyvestä luoden nostetun katseen.

    Levitä beigeä tai vaaleaa kajalia (silmänrajauskynä) alaluomen sisäreunaan.Tämä tekee silmistä ilmeikkäämmät ja avoimemmat.

    ”Graafiset tai sumennetut nuolet, jotka värittävät silmäripsien välinen tila, avaavat visuaalisesti silmät ja tekevät katseesta houkuttelevan.Kirkkaita silmämeikkitaitoja, kuten savusilmämeikki ja muita, joissa maalataan ylä- ja alaluomia.Mitä leveämpi alaluomen raja maalataan, sitä suuremman oloinen silmästä tulee.Pidennetyt ripset tai kertakäyttöiset ripsitupsut meikkiä varten tekevät silmistä kirkkaammat ja visuaalisesti suuremmat”, Gorbunova lisää.
    Aiemmin hän kertoi, mitkä kampaukset peittävät kaikki kasvojen virheet.

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

Am beliebtesten