KotiKodin kukoistusMiten muuten kotiäidit käyttävät suuvettä kotona: 10 kodin ja keittiön elämänhakkeria

Miten muuten kotiäidit käyttävät suuvettä kotona: 10 kodin ja keittiön elämänhakkeria

Nykyään ihmiset kiinnittävät paljon huomiota henkilökohtaiseen hygieniaan ja käyttävät siihen paljon erikoistuotteita.Yksi tällainen suosittu tuote on suuvesi.On käynyt ilmi, että tämä antiseptisiä aineita, eteerisiä öljyjä ja mentolia sisältävä tuote voi olla erittäin hyödyllinen paitsi suuontelon, myös monien kotitalousongelmien ratkaisemisessa!

Olemme koonneet 10 tapaa käyttää suuvettä kotona.Nämä yksinkertaiset niksit auttavat sinua huolehtimaan itsestäsi, kasveistasi ja kodistasi.

Ensinnäkin huuhteluaine on hyvä hilseen torjuntaan.Sekoita se vain veteen ja huuhtele hiukset tällä liuoksella pesun jälkeen.

Toiseksi hammasharjat voidaan desinfioida tehokkaasti jättämällä ne yöksi huuhtelukirkastetta sisältävään lasiin.

Kolmanneksi lääkettä voidaan hyvin käyttää deodorantin sijasta hikoilun ja pahan hajun välttämiseksi.

Neljänneksi, huuhteluaine raikastaa kylpyhuoneen ja wc:n ilmaa , jos sitä kaadetaan putkiston päälle ja jätetään hetkeksi.

Viidenneksi, se voi tehokkaasti karkottaa hyönteisiä ja lievittää niiden puremien aiheuttamaa kutinaa ja pistoja.

Kuudenneksi, lääke auttaa nopeuttamaan haavojen, naarmujen ja mustelmien paranemista säännöllisellä käytöllä.

Seitsemänneksi, huuhteluaine voi poistaa käsistä epämiellyttäviä hajuja , kuten valkosipulin tai kalan hajuja.

Kahdeksanneksi, sekoittamalla sitä etikkaan saadaan hyvä antiseptinen aine kovettumien hoitoon.

Yhdeksänneksi, muutama tippa leikkokukkien veteen lisättyä lääkettä auttaa niitä pysymään tuoreina pidempään.

Kymmenes, voit desinfioida pesukoneen huuhteluaineella, jos valitset värittömän version.

Kuten huomaat, suuveden monipuolisuus menee paljon sen ensisijaista käyttötarkoitusta pidemmälle.Kannattaa osoittaa hieman mielikuvitusta, ja tästä tuotteesta voi tulla todellinen siunaus monien kotitalousongelmien ja -tehtävien ratkaisemisessa itsestäsi ja talosta huolehtimisessa.Kokeile vinkkejämme käytännössä!

Quelle: pogovorim.by

Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinen Nastola-seuran tarkoitus on tiivistetty sen säännöissä: Herättää ja ylläpitää kotiseudun asukkaiden kiinnostusta ja rakkautta Nastolan menneisyyttä ja monipuolista kehitystä kohtaan ottaen huomioon kotiseudun paikalliset erityispiirteet. Toivottavasti viestini on tuonut teille paitsi hyötyä myös oppimisen iloa. Olen yrittänyt kovasti, yrittänyt kaikkea kirjoittamaani ja haluan välittää sen teille rakkaudella. Hyvä lukija, kiitos huomiostasi!
RELATED ARTICLES

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

- Advertisment -

Am beliebtesten