KotiKotitalousvinkitMiten muuten kokeneet kotiäidit käyttävät hiivaa kotona ja maalla: 6 välttämätöntä tilannetta

Miten muuten kokeneet kotiäidit käyttävät hiivaa kotona ja maalla: 6 välttämätöntä tilannetta

Hiiva on välttämätön ainesosa leivonnassa ja alkoholijuomien valmistuksessa.Tällä vaatimattomalla tuotteella on kuitenkin monia muitakin hämmästyttäviä ominaisuuksia, joista harva tietää.Tänään kerromme sinulle 6 lifehackia, miten voit käyttää hiivaa kosmetiikassa, puutarhanhoidossa ja kotitaloudessa.

Joten, ensin stimuloi hiusten kasvua ravitsevalla hiivanaamiolla.

Toiseksi, nopeuta kurkkujen kypsymistä syöttämällä niille erikoisliuosta.

Kolmanneksi, tasoita kasvojen ryppyjä nuorentavalla naamiolla, jossa on hiivaa.

Neljänneksi, lisää hiivaa kompostiin , niin saat nopeammin valmista lannoitetta.

Viidenneksi vahvista heikkoja, hauraita kynsiä ottamalla säännöllisesti hiivakylpyjä.

Kuudenneksi, hiivaa voidaan käyttää siipikarjan ja karjan ruokinnassa , jolloin eläimet lihovat paremmin ja nopeammin.

Kuten huomaatte, tämän vaatimattoman tuotteen käyttöala on paljon laajempi kuin miltä se näyttää.Kokeile sitä ja katso itse!

Quelle: pogovorim.by

Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinen Nastola-seuran tarkoitus on tiivistetty sen säännöissä: Herättää ja ylläpitää kotiseudun asukkaiden kiinnostusta ja rakkautta Nastolan menneisyyttä ja monipuolista kehitystä kohtaan ottaen huomioon kotiseudun paikalliset erityispiirteet. Toivottavasti viestini on tuonut teille paitsi hyötyä myös oppimisen iloa. Olen yrittänyt kovasti, yrittänyt kaikkea kirjoittamaani ja haluan välittää sen teille rakkaudella. Hyvä lukija, kiitos huomiostasi!
RELATED ARTICLES

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

- Advertisment -

Am beliebtesten