KotiEstilo de vidaDescubierto el secreto de una longeva francesa de 104 años

Descubierto el secreto de una longeva francesa de 104 años

Amigos íntimos de la francesa Blanche Chenot, que vivió hasta los 104 años, han revelado el secreto de la pensionista.La mujer cocinó comidas para la familia del actor Jean Gabin durante más de 30 años.

La anciana falleció el otro día, pero consiguió compartir su secreto con sus familiares, que le dieron el nombre de los ’ingredientes’ de la longevidad.

Continuó viviendo de forma independiente a pesar de su avanzada edad, pero seguía recibiendo visitas periódicas de los servicios sociales.

Chenault dijo que su salud se vio favorecida por su estilo de vida activo y por el apoyo de su vecindario en situaciones difíciles.Hasta su muerte, la mujer trató de mantenerse al día de todos los acontecimientos que ocurrían, informó The Epoch Times.

Anteriormente, el médico Howard Tucker, de 100 años, reveló lo que hizo para convertirse en un hombre longevo.

Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinenhttps://nastola-seura.fi/tietoja-kirjoittajasta-kari-hyvarinen/
Kari Hyvärinen Nastola-seuran tarkoitus on tiivistetty sen säännöissä: Herättää ja ylläpitää kotiseudun asukkaiden kiinnostusta ja rakkautta Nastolan menneisyyttä ja monipuolista kehitystä kohtaan ottaen huomioon kotiseudun paikalliset erityispiirteet. Toivottavasti viestini on tuonut teille paitsi hyötyä myös oppimisen iloa. Olen yrittänyt kovasti, yrittänyt kaikkea kirjoittamaani ja haluan välittää sen teille rakkaudella. Hyvä lukija, kiitos huomiostasi!
RELATED ARTICLES

2 KOMMENTIT

  1. Blanche Chenotin läheiset ystävät paljastivat, että 104 vuotta eläneen ranskattaren salaisuus oli hänen intohimonsa kokkaamiseen. Hän loi ruokia näyttelijä Jean Gabinin perheelle yli 30 vuoden ajan. Vaikka vanhus poistui luotamme hiljattain, hän ehti jakaa pitkän iän salaisuuden perheenjäsentensä kanssa. Chenot eli itsenäistä elämää vaikuuttavan korkeassa iässä, mutta sai silti säännöllisiä käyntejä sosiaalipalveluilta. Chenot kertoi terveytensä hyötyneen aktiivisesta elämäntavastaan ja naapurustonsa tuesta vaikeissa tilanteissa. Kuolemaansa saakka hän yritti pysyä ajan tasalla kaikista tapahtumista. – The Epoch Times.

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

Am beliebtesten