KotiKeittiön niksitÄlä heitä vanhoja muoviastioita pois: 9 tapaa käyttää niitä kotona ja keittiössä

Älä heitä vanhoja muoviastioita pois: 9 tapaa käyttää niitä kotona ja keittiössä

Tavallisia muovisia säilytysastioita voi käyttää paljon luovemmin tavoin! Tähän artikkeliin olemme keränneet 9 ideaa tällaisten astioiden epätyypillisestä käytöstä kotona, keittiössä ja maaseudulla.

Nämä yksinkertaiset mutta omaperäiset flyygelit ovat hyödyllisiä sisustamisessa, viihdyttämisessä, tilan järjestämisessä, eläinten hoidossa ja muissa tarkoituksissa.Niiden avulla voit tehdä tavallisista muoviastioista todellisia soveltavan taiteen teoksia! Aloitetaan siis kokeilut.

Ensinnäkin astiat voidaan koristella sisustustyyliin maalilla, kankaalla, nauhoilla tai muilla materiaaleilla.

Toiseksi säiliöt soveltuisivat hyvin lääkkeiden erotteluun ja tiiviiseen säilytykseen sairausluokittain.

Kolmanneksi, muovilaatikot tekevät alkuperäisen lattialla varustetun talon lemmikkieläimelle kuten hamsterille.

Neljänneksi, astioita voidaan käyttää siementen istutusämpäreiden sijasta poraamalla pohjaan reikiä salaojitusta varten.

Viidenneksi, muoviastioita voidaan käyttää matojen kasvattamiseen ja säilyttämiseen – erinomainen kalastussyötti.

Kuudenneksi, säiliöt on kätevä asentaa seinille metallikannattimilla säilyttää niissä tavaroita tai pieniä esineitä.

Seitsemänneksi säiliöt voidaan koristella ja käyttää välipalojen tarjoiluun lastenjuhlissa tai juhlissa.

Kahdeksanneksi, kiinnittämällä pyörät muovilaatikosta voidaan tehdä liikkuva säilytyspaikka leluille tai tavaroille.

Yhdeksänneksi, maahan haudatusta koristellusta muovisäiliöstä voidaan tehdä minilampi puutarhaan.

Kuten näet, tavallisilla muovilaatikoilla on paljon mahdollisuuksia! Niiden avulla voit toteuttaa mitä rohkeimpia ideoita sisustuksessa, tilan järjestämisessä ja vapaa-ajan toiminnoissa.Näytä mielikuvituksesi, ja tylsät säilytysastiat muuttuvat todellisiksi soveltavan taiteen teoksiksi.Kokeile ideoitamme tai keksi omia – kaikki on kiinni mielikuvituksestasi!

Quelle: pogovorim.by

Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinen Nastola-seuran tarkoitus on tiivistetty sen säännöissä: Herättää ja ylläpitää kotiseudun asukkaiden kiinnostusta ja rakkautta Nastolan menneisyyttä ja monipuolista kehitystä kohtaan ottaen huomioon kotiseudun paikalliset erityispiirteet. Toivottavasti viestini on tuonut teille paitsi hyötyä myös oppimisen iloa. Olen yrittänyt kovasti, yrittänyt kaikkea kirjoittamaani ja haluan välittää sen teille rakkaudella. Hyvä lukija, kiitos huomiostasi!
RELATED ARTICLES

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

- Advertisment -

Am beliebtesten