KotiEstilo de vidaAfuera hace -30°C con ventisca, pero su casa está caliente: se acabaron...

Afuera hace -30°C con ventisca, pero su casa está caliente: se acabaron las corrientes de aire por la ventana – 1 manera ingeniosa

La sexóloga Rinalia Safina nos contó qué hábitos útiles deberías introducir en tu vida para disfrutar siempre de orgasmos vívidos y regulares.Según ella, la actividad física y una dieta sana te ayudarán.

Estar en forma aumentará la resistencia y también hará que la intimidad dure más tiempo.

’El deporte son las hormonas ’buenas’: la testosterona, que afecta a la libido tanto en hombres como en mujeres, y la endorfina, la hormona de la felicidad’, explicó Safina a la publicación Dr Peter.

También puedes empezar a meditar; esto te enseña a escuchar tus sensaciones y a centrarte en ellas.A través de la meditación, puedes empezar a prestar más atención a las emociones y los sentimientos, y entrar más a menudo en el estado ’aquí y ahora’.

Recordemos, sexólogo anterior explicó cómo los juguetes para adultos afectan a la vida íntima en el matrimonio.

Kari Hyvärinen
Kari Hyvärinenhttps://nastola-seura.fi/tietoja-kirjoittajasta-kari-hyvarinen/
Kari Hyvärinen Nastola-seuran tarkoitus on tiivistetty sen säännöissä: Herättää ja ylläpitää kotiseudun asukkaiden kiinnostusta ja rakkautta Nastolan menneisyyttä ja monipuolista kehitystä kohtaan ottaen huomioon kotiseudun paikalliset erityispiirteet. Toivottavasti viestini on tuonut teille paitsi hyötyä myös oppimisen iloa. Olen yrittänyt kovasti, yrittänyt kaikkea kirjoittamaani ja haluan välittää sen teille rakkaudella. Hyvä lukija, kiitos huomiostasi!
RELATED ARTICLES

2 KOMMENTIT

  1. Kiitos artikkelista! Olen täysin samaa mieltä Rinalia Safinan kanssa. Fyysinen aktiivisuus ja terveellinen ruokavalio todella vaikuttavat positiivisesti seksuaaliseen hyvinvointiin. Urheilu auttaa ylläpitämään kestävyyttä ja lisää intiimiyden kestoa. Meditaatio on myös loistava tapa oppia kuuntelemaan omia tuntemuksia ja keskittymään niihin. Tärkeintä on olla läsnä hetkessä ja antaa itselleen lupa nauttia. Hyvin kirjoitettu!

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

Am beliebtesten